Cenas biržā. Dec. 23.05.-27.05.2022. Kvieši: 420€ Auzas: 200€ Rapsis: 830€

Kas jāēd vistām?

" alt="Wheat image">

Labākā vistu barība:

 
Vistām ir nepieciešams labi sabalansēts uzturs, lai tās būtu veselas un ražotu augstas kvalitātes olas vai gaļu. Viņu uzturā jābūt olbaltumvielu, ogļhidrātu, tauku, vitamīnu un minerālvielu kombinācijai. Šeit ir daži izplatīti ēdieni, kas ir piemēroti vistām:
 

Graudi: būtiska vistas uztura sastāvdaļa ir graudi. Kvieši, mieži, kukurūza un auzas ir piemērotas iespējas.
 
Olbaltumvielas: vistām ir nepieciešams proteīns, lai uzturētu spalvas, muskuļus un vispārējo veselību. Labi olbaltumvielu avoti cāļiem ir sojas pupiņas, miltu tārpi un zivju milti.
 
Dārzeņi un augļi: dārzeņi un augļi nodrošina būtiskus vitamīnus un minerālvielas, kas ir nepieciešami vistas veselībai. Labas iespējas ir lapu zaļumi, burkāni, bietes, brokoļi un āboli.
 
Kalcijs: būtisks olu ražošanai un stipriem kauliem ir tieši kalcijs. Vistas var iegūt kalciju no austeru čaumalām, kaļķakmens un sasmalcinātām olu čaumalām.
 
Smiltis: vistām ir vajadzīgas smiltis, lai pareizi sagremotu barību. Smiltis ir mazas, cietas daļiņas, kuras vista norij, lai sasmalcinātu barību savā kuņģī.
 
Ir svarīgi vistām nodrošināt sabalansētu uzturu, svaigu ūdeni un tīras barotavas, lai saglabātu viņu veselību un produktivitāti.
 

Mūsu pārtika Jūsu vistām:

 
Mēs piedāvājam tikai vislabāko barību mājputniem: drupinātā, granulētā, kombinētā, kā arī kalcijs, mikroelementi, kukurūza, un spraukumi. Mūsu produktus var apskatīt un pasūtīt sadaļā Vistām.
 

Kādu barību nedrīkst dot vistām:

 
Ir vairāki pārtikas produkti, kurus nevajadzētu barot vistām, jo tie var izraisīt veselības problēmas vai pat būt toksiski. Šeit ir daži izplatīti piemēri:
 

Avokado: tas satur persīnu, tāpēc avokado var būt toksisks vistām.
 
Šokolāde: tā satur teobromīnu, kas var būt toksisks vistām un izraisīt nāvi no šokolādes.
 
Citrusaugļi: citrusaugļi satur citronskābi, kas var izraisīt gremošanas traucējumus un var ietekmēt cāļu kalcija uzsūkšanos.
 
Neapstrādātas pupiņas: šādas neapstrādātas pupiņas satur lektīnus, kas var būt toksiski vistām.
 
Sīpoli un ķiploki: sīpoli un ķiploki satur savienojumus, kas var bojāt cāļu sarkanās asins šūnas un izraisīt anēmiju.
 
Sapelējusi vai bojāta pārtika: sapelējusi vai bojāta pārtika var saturēt toksīnus, kas var kaitēt vistām.
 
Liels sāls un cukura daudzums: liels sāls un cukura daudzums cāļiem var izraisīt gremošanas traucējumus un dehidratāciju.
 
Ir svarīgi nodrošināt vistām sabalansētu uzturu, kas atbilst viņu uztura vajadzībām. Cāļiem ir nepieciešams uzturs, kurā ir daudz olbaltumvielu, vitamīnu un minerālvielu, un tiem vienmēr ir nepieciešama piekļuve tīram ūdenim. Ja neesat pārliecināts par to, vai konkrēts ēdiens ir drošs vistām, vislabāk ir būt piesardzīgiem un izvairīties no tā barošanas.
 
Vistu cāļi
 

Par vistām:

 
Vistas ir viens no visizplatītākajiem pieradinātajiem putniem visā pasaulē. Tie pieder putnu dzimtai Phasianidae, kurā ietilpst arī citi putni, piemēram, fazāni un paipalas. Vistas ir ļoti pielāgojamas un var dzīvot dažādās vidēs, tostarp lauku fermās un pilsētu pagalmos.
 

Vistas ir sabiedriski dzīvnieki, un viņiem patīk būt citu sabiedrībā. Viņiem ir unikāla hierarhijas sistēma, kas pazīstama kā knābšanas secība, kur katrai vistai ir noteikta pakāpe ganāmpulkā. Dominējošās cāļi aizstāvēs savu varu pār citiem, bieži tos knābot vai dzenot prom no ēdiena vai ūdens.
 
Vistas ir pazīstamas arī ar savām olu dēšanas spējām, un katra vista dienā izdēj vidēji vienu olu. Olas ir lielisks olbaltumvielu un citu būtisku uzturvielu avots, padarot tās par populāru pārtikas avotu cilvēkiem.
 
Vistām ir daudz dažādu šķirņu, katrai no tām ir savas unikālas īpašības. Dažas šķirnes ir labāk piemērotas gaļas ražošanai, bet citas ir labākas olu dējējas. Dažas populāras šķirnes ir Rodailendas sarkanais, Leghorns un Plimutas klints.
 
Rūpējoties par vistām, ir jānodrošina tiem droša un ērta dzīves vide, regulāra piekļuve svaigai pārtikai un ūdenim, kā arī aizsardzība pret plēsējiem. Vistām ir nepieciešamas arī regulāras veselības pārbaudes, lai pārliecinātos, ka tajās nav slimību un parazītu.
 
Kopumā vistas ir aizraujoši un vērtīgi dzīvnieki, kas ir pieradināti tūkstošiem gadu. Viņu ieguldījums cilvēku uzturā un viņu unikālā sociālā uzvedība padara tos par būtisku sastāvdaļu daudzās mājsaimniecībās un fermās visā pasaulē.
 
Vistu barība
 
Aicinām iepazīties arī ar citu putnu un dzīvnieku barības īpatnībām un mūsu produktu piedāvājumu sadaļā Dzivnieku barības ceļvedis.