Cenas biržā. Dec. 23.05.-27.05.2022. Kvieši: 420€ Auzas: 200€ Rapsis: 830€

Barība zivīm

" alt="Wheat image">

Zivīm mēs piedāvājam tikai kvalitatīvu barību. Tagad arī piegāde uz pakomātiem!

Produkti zivīm kurus varat pasūtīt internetā pie mums:

  • Zivīm grimstošās granulas
  • Zivīm peldošās granulas
  • Kvieši drupināti
  • Kukurūza drupināta
  • Saulespuķu spraukumi drupināti
  • Musli Mix zivīm
  • Kaņepju sēklas
  • Lucerna


Jautājiet produktu menedžeriem lai saņemtu labāko piedāvājumu:
Jānis Vindulis: +371 22 155 155, janis@latagro.lv
Guntis Vindulis: +371 22 99 99 22, guntis@latagro.lv
Ieva Ločmele: +371 22 815 815 , ieva@latagro.lv
Vai sūtiet Jūsu jautājumu mūsu uzņēmumam caur šo kontaktu formu.

Ko ēd zivis?

Vienkāršā rokasgrāmata par zivju uzturu un barošanu.

Zivis ar to dažādajām sugām un svarīgo lomu ekosistēmās un akvakultūrā jau sen ir bijis būtisks cilvēku barības un prieka avots.

Neatkarīgi no Jūsu mērķa, vai turat zivis kā mājdzīvniekus akvārijā, uzturat komerciālu zivju audzētavu vai izbaudāt makšķerēšanu kā izklaidi, zivju uztura un barošanas izpratne ir būtiska to veselībai un labklājībai.

Šajā mini rokasgrāmatā mēs izpētīsim zivju barošanas sarežģītības, aptverot viņu uztura prasības, barošanas praksi un izplatītos nepareizos priekšstatus.

Īsi par zivju gremošanas sistēmu

Zivīm ir ievērojama gremošanas sistēmu daudzveidība, kas dažādās sugās atšķiras atkarībā no to barošanās paradumiem. Galvenie zivju gremošanas sistēmu veidi ir:

Plēsīgās zivis: plēsīgajām zivīm ir īss un vienkāršs gremošanas trakts, kas paredzēts dzīvnieku izcelsmes uztura apstrādei. Viņiem ir mazs kuņģis un salīdzinoši īsa zarnas, kas ir optimizētas olbaltumvielām bagātas pārtikas efektīvai sagremošanai.

Zālēdājas zivis: zālēdāju zivis parasti patērē augu materiālu, kas ir grūtāk sagremojams nekā dzīvnieku izcelsmes vielas. Viņu gremošanas sistēmas ir garākas un var ietvert specializētus nodalījumus augu vielu raudzēšanai, lai iegūtu barības vielas.

Visēdājas zivis: Visēdāja zivīm ir vairāk pielāgojama gremošanas sistēma, kas ļauj tām apstrādāt gan dzīvnieku, gan augu materiālu. Viņu gremošanas trakts bieži atrodas kaut kur starp gaļēdāju un zālēdāju galējībām.

Zivju diētas pamatsastāvdaļas

Zivīm ir nepieciešams sabalansēts uzturs, kas ietver šādas sastāvdaļas:

Olbaltumvielas: olbaltumvielas ir būtiskas zivju augšanai, audu atjaunošanai un vispārējai veselībai. Olbaltumvielu avots var būt ļoti atšķirīgs, sākot no dzīvnieku izcelsmes avotiem, piemēram, zivju miltiem, līdz augu izcelsmes avotiem, piemēram, lucerna (līņiem).

Tauki: tauki nodrošina enerģiju un ir ļoti svarīgi, lai saglabātu šūnu integritāti un hormonu ražošanu. Dažādām zivju sugām var būt dažādas tauku prasības atkarībā no to dabiskās dzīvotnes.

Ogļhidrāti: lai gan zivīm nav tādas pašas ogļhidrātu prasības kā citiem dzīvniekiem, dažas sugas var iegūt enerģiju no ogļhidrātiem, kas iegūti no augu izcelsmes uztura.

Vitamīni un minerālvielas: Zivīm ir nepieciešami būtiski vitamīni un minerālvielas, piemēram, A vitamīns, D vitamīns, kalcijs, fosfors un citi, kurus bieži iekļauj komerciālā zivju barībā vai var papildināt pēc vajadzības.

Zivju barošanas prakse

Komerciālā zivju barība: Komerciālā zivju barība ir izstrādāta, lai apmierinātu dažādu zivju sugu īpašās uztura vajadzības. Tie ir pieejami dažādās formās, tostarp granulās un pārslās, un tiek plaši izmantoti akvakultūrā un akvārijos.

Dzīvā barība: dažas zivju sugas, īpaši plēsīgās, gūst labumu no dzīvās barības, piemēram, mazām zivīm, kukaiņiem vai vēžveidīgajiem. Dzīvā barība var atdarināt šo zivju dabisko medību un barošanās uzvedību.

Formulētas diētas: Zivīm, kuras tiek turētas akvārijos, ir pieejamas specializētas izstrādātas diētas, kas paredzētas dažādu zivju sugu uztura vajadzībām. Tie var ietvert pārslas, granulas un granulas.

Īpaši uztura apsvērumi zivīm

Zivju mazuļi: jaunām zivīm, ko bieži dēvē par mazuļiem, augšanai un attīstībai ir īpašas uztura prasības. Ir pieejamas specializētas mazuļu barības dažādām sugām.

Vairošanās periodā: Vaislas zivīm ir nepieciešama specializēta diēta, lai atbalstītu olu un spermas ražošanu. Uzturam jābūt bagātam ar olbaltumvielām, vitamīniem un minerālvielām, lai nodrošinātu veiksmīgu reprodukciju.

Svarīgi par zivju barošanu

Pārbarošana: Zivju pārmērīga barošana var izraisīt sliktu ūdens kvalitāti, aptaukošanos un citas veselības problēmas. Lai izvairītos no šīm problēmām, ir svarīgi nodrošināt pareizo pārtikas daudzumu.

Daudzveidības trūkums: piedāvājot daudzveidīgu uzturu, var nodrošināt, ka zivis saņem visas nepieciešamās uzturvielas. Dažādības nodrošināšana arī uztur zivis garīgi stimulētas.

Ūdens kvalitātes neievērošana: pareiza ūdens kvalitāte ir ļoti svarīga zivju veselībai. Nepietiekama ūdens kvalitāte var izraisīt stresu un slimības, kas ietekmē viņu barošanās uzvedību.

Zivju barība internetā

Mēs atbalstam ka pareizs uzturs ir zivju veselības un labklājības pamats. Jautājiet mums pēc piedāvājuma un piegādāsim barību ar kurjeru vai uz Jums tuvāko pakomātu.

Nodrošinot sabalansētu uzturu, kas satur nepieciešamos proteīnus, taukus, ogļhidrātus, vitamīnus un minerālvielas, jūs varat nodrošināt savu zivju vitalitāti un ilgmūžību neatkarīgi no tā, vai tās tiek turētas kā mājdzīvnieki, audzētas akvakultūrā vai pieprasītas atpūtas makšķerēšanai. Zivju unikālo gremošanas sistēmu un uztura prasību izpratne ir ļoti svarīga atbildīgai zivju apsaimniekošanai.

Konsultējieties ar veterinārārstu vai zivju uztura speciālistu, lai saņemtu īpašus ieteikumus par uzturu, un atcerieties, ka labi barotas zivis ir ne tikai veselīgākas, bet arī dzīvīgākas un aktīvākas jūsu akvārija vai akvakultūras ražošanas līdzekļu iemītnieki.

Lasīt vairāk:
Aicinām iepazīties arī ar citu putnu un dzīvnieku barības īpatnībām un mūsu produktu piedāvājumu sadaļā Dzivnieku barības ceļvedis.