Cenas biržā. Dec. 23.05.-27.05.2022. Kvieši: 420€ Auzas: 200€ Rapsis: 830€

Barība zosīm

" alt="Wheat image">

Zosīm mēs piedāvājam tikai kvalitatīvu barību. Tagad arī piegāde uz pakomātiem!

Produkti zosīm kurus varat pasūtīt internetā pie mums:

  • Auzas
  • Drupināta kukurūza
  • Saulespuķu spraukumi drupināti
  • Graudu mix
  • Graudu mix 5
  • Graudu mix 7


Jautājiet produktu menedžeriem lai saņemtu labāko piedāvājumu:
Jānis Vindulis: +371 22 155 155, janis@latagro.lv
Ieva Ločmele: +371 22 815 815 , ieva@latagro.lv
Vai sūtiet Jūsu jautājumu mūsu uzņēmumam caur šo kontaktu formu.

Kas jāēd zosīm?

Zosis ar savu graciozo klātbūtni un lietderību gadsimtiem ilgi ir bijušas cilvēka lauksaimniecības un kultūras neatņemama sastāvdaļa. Šie ūdensputni tiek turēti dažādiem mērķiem, tostarp gaļai, spalvām un kaitēkļu kontrolei.

Pareiza zosu barošana ir būtiska to veselībai un produktivitātei. Šajā rokasgrāmatā mēs izpētīsim zosu barošanas sarežģījumus, aptverot viņu uztura prasības, barošanas praksi un izplatītos nepareizos priekšstatus.

Izpratne par zosu gremošanas sistēmu

Zosis ir zālēdāji putni ar unikālu gremošanas sistēmu, kas paredzēta barības vielu iegūšanai no šķiedrveida augu materiāla.

Atšķirībā no dažiem citiem putniem, zosīm nav specializēta kuņģa nodalījuma fermentācijai, tāpēc to gremošana galvenokārt notiek gurvā.

Zosu diētas pamatsastāvdaļas

Zosīm ir nepieciešams sabalansēts uzturs, kas ietver šādas sastāvdaļas:

Lopbarība: lopbarība, tostarp zāles, ūdensaugi un graudi, veido zosu uztura pamatu. Lopbarība nodrošina nepieciešamās šķiedras, enerģiju un barības vielas.

Graudi: graudi, piemēram, kukurūza, kvieši, mieži un rīsi, bieži tiek iekļauti uzturā, lai nodrošinātu enerģiju un olbaltumvielas.

Olbaltumvielas: olbaltumvielas ir ļoti svarīgas muskuļu attīstībai un vispārējai izaugsmei. Zosis var iegūt olbaltumvielas no lopbarības, graudiem un papildbarības.

Vitamīni un minerālvielas: zosīm ir nepieciešami būtiski vitamīni un minerālvielas, piemēram, A vitamīns, D vitamīns, kalcijs un fosfors, kas ir būtiski to veselībai un attīstībai.

Lopbarības nozīme zoss uzturā

Lopbarība ir būtiska zosu uztura sastāvdaļa. Tas nodrošina būtisku šķiedrvielu, kas palīdz gremošanu, atbalsta zarnu veselību un novērš problēmas, piemēram, skartās kultūras.

Zosis ir dabiskas ganības, un tās gūst labumu no nepārtrauktas piekļuves augstas kvalitātes lopbarībai.

Zosu barošanas labā prakse

Ganīšana: ļaut zosīm piekļūt ganībām, zālājiem vai ūdens videi ar dažādu lopbarību ir labākais veids, kā nodrošināt viņu uztura vajadzības. Ganīšana ļauj zosīm pašam izvēlēties savu uzturu.

Papildbarība: gadījumos, kad dabiskā lopbarība ir ierobežota vai ja nepieciešama papildu barība, var nodrošināt papildbarību. Tie var ietvert graudus, granulas un īpaši izstrādātu ūdensputnu barību.

Īpaši uztura apsvērumi zosīm

Zoslēni: jauniem zoslēniem augšanai un attīstībai ir nepieciešams uzturs, kas bagāts ar olbaltumvielām un būtiskām uzturvielām. Šajā posmā ideāla ir ūdensputniem paredzētā sākuma barība.

Vaislas zosis: Vaislas zosīm ir unikālas uztura prasības, īpaši ligzdošanas un inkubācijas periodos. Olu ražošanai un čaumalu attīstībai ir nepieciešams palielināts olbaltumvielu un kalcija daudzums.

Spalvu mešanas laikā: kad zosis piedzīvo spalvu zaudēšanas un ataugšanas periodu. Proteīnu saturoša uztura nodrošināšana šajā posmā var veicināt veselīgu spalvu nomaiņu.

Vērā ņemamie priekšstati par zosu barošanu

Pārbarošana: Pārbarošana var izraisīt aptaukošanos, kas ir neveselīga zosīm un var ietekmēt to mobilitāti un vispārējo labsajūtu.

Piekļuves trūkums ūdenim: zosīm vienmēr jābūt pieejamam tīram, svaigam ūdenim, jo tās izmanto to gan dzeršanai, gan barošanai. Ūdens ir ļoti svarīgs pareizai gremošanai.

Nepiemērota barība: zosu barošana ar nepiemērotu barību var izraisīt gremošanas un veselības problēmas. Izvairieties barot zosu barību, kurā ir daudz sāls, cukura vai mākslīgo piedevu.

Zosu barība internetā

Pasūtiet caur mūsu mājaslapu un piegādāsim ar kurjeru vai uz pakomātu! Ticam, ka pareizs uzturs ir zosu veselības un labsajūtas pamats. Izpratne par unikālo zosu gremošanas sistēmu un uztura prasībām ir būtiska atbildīgai zosu pārvaldībai.

Ja nepieciešams, nodrošinot piekļuvi augstas kvalitātes lopbarībai un papildbarībai, jūs varat nodrošināt savu zosu vitalitāti un produktivitāti neatkarīgi no tā, vai tās tiek audzētas gaļai, olām vai kā daļa no jūsu āra vides.

Konsultējieties ar veterinārārstu vai ūdensputnu uztura speciālistu, lai iegūtu īpašus ieteikumus par uzturu, un atcerieties, ka labi barotas zosis ir ne tikai veselīgākas, bet arī produktīvākas un saturīgākas jūsu saimniecības, ekosistēmas vai dekoratīvās ainavas veidošanā.

Lasīt vēl:
Aicinām iepazīties arī ar citu putnu un dzīvnieku barības īpatnībām un mūsu produktu piedāvājumu sadaļā Dzivnieku barības ceļvedis.