Cenas biržā. Dec. 23.05.-27.05.2022. Kvieši: 420€ Auzas: 200€ Rapsis: 830€

Barība aitām

" alt="Wheat image">

Aitām mēs piedāvājam tikai kvalitatīvu barību. Tagad arī piegāde uz pakomātiem!

Produkti aitām kurus varat pasūtīt internetā pie mums:

  • Melase
  • Auzas
  • Granulēta barība
  • Siena granulas
  • Placinātas auzas
  • Musli mix aitām
  • Lucerna
  • Siens


Jautājiet produktu menedžeriem lai saņemtu labāko piedāvājumu:
Jānis Vindulis: +371 22 155 155, janis@latagro.lv
Guntis Vindulis: +371 22 99 99 22, guntis@latagro.lv
Ieva Ločmele: +371 22 815 815 , ieva@latagro.lv
Vai sūtiet Jūsu jautājumu mūsu uzņēmumam caur šo kontaktu formu.

Kas jāēd aitām?

Īsā rokasgrāmata aitu barošanai.

Aitas ar savu maigo izturēšanos un vērtīgajiem resursiem gadsimtiem ilgi ir bijušas cilvēka lauksaimniecības sastāvdaļa.

Neatkarīgi no tā, vai aitas audzē vilnas, gaļas vai kā pavadoņu iegūšanai, pareizas aitu barības nodrošināšana ir būtiska to veselībai, produktivitātei un vispārējai labklājībai.

Šajā visaptverošajā rokasgrāmatā mēs izpētīsim aitu barošanas sarežģījumus, aptverot viņu uztura prasības, barošanas praksi un izplatītos nepareizos priekšstatus.

Īsi par aitu gremošanas sistēmu

Aitas ir atgremotāji, kas nozīmē, ka tām ir sarežģīts, daudzkameru kuņģis, kas optimizēts šķiedrveida augu materiāla apstrādei.

Viņu gremošanas sistēma sastāv no četriem nodalījumiem: spurekļa, acekņa, grāmatnieka un glumenieka.

Šī unikālā sistēma ļauj aitām raudzēt un noārdīt celulozi, kas ir augu vielas galvenā sastāvdaļa, un iegūt no tās barības vielas.

Aitu diētas pamatsastāvdaļas

Aitām ir nepieciešams sabalansēts uzturs, kas ietver šādas sastāvdaļas:

Lopbarība: Aitu uztura pamatā ir lopbarība, kas parasti ir stiebrzāles, pākšaugi un siens. Lopbarība nodrošina būtisku šķiedrvielu, kas palīdz veikt gremošanu un uztur zarnu veselību.

Koncentrāti: koncentrāti ir papildu barība, tostarp graudi, piemēram, mieži, kukurūza un auzas, kas nodrošina enerģiju un olbaltumvielas. Mums ir pieejama arī komerciāla aitu barība, un to var pielāgot īpašām uztura prasībām.

Olbaltumvielas: olbaltumvielas ir būtiskas muskuļu attīstībai, audu atjaunošanai un vispārējai aitu augšanai. Pākšaugu sienā, piemēram, lucernā, ir vairāk olbaltumvielu, savukārt zāles sienā parasti ir mazāk olbaltumvielu. Komerciālā barība var nodrošināt arī olbaltumvielu piedevu.

Vitamīni un minerālvielas: Aitām ir nepieciešami būtiski vitamīni un minerālvielas, tostarp A vitamīns, E vitamīns, kalcijs un fosfors. Tās bieži tiek iekļautas komerciālās barībās vai var tikt papildinātas atsevišķi.

Lopbarības nozīme aitu barībā

Lopbarība, īpaši augstas kvalitātes ganības un siens, ir aitu barošanas stūrakmens. Aitas ir iemīlējušas dabiskas ganības, un to gremošanas sistēma ir pielāgota, lai efektīvi apstrādātu šķiedru augu materiālu.

Pastāvīga lopbarības košļāšana un sagremošana palīdz uzturēt pareizu zarnu darbību, novēršot tādas problēmas kā kolikas un vēdera uzpūšanās.

Aitu barošanas prakse

Ganīšana: Ļaut aitām ganīties ganībās ir lielisks veids, kā nodrošināt tās ar lopbarību. Pareiza ganību apsaimniekošana ir ļoti svarīga, lai uzturētu augstas kvalitātes zāli un novērstu pārmērīgu ganību.

Siens: Gados, kad svaigu ganību ir maz, augstas kvalitātes siena nodrošināšana nodrošina nepārtrauktu lopbarības avotu aitām.

Koncentrāti: koncentrāti, piemēram, graudi, jābaro precīzā daudzumā, pamatojoties uz aitu īpašajām uztura vajadzībām, tostarp aitu vecumu, svaru, un citus faktorus.

Papildinājumi: uztura bagātinātājus var izmantot, lai risinātu specifiskus uztura trūkumus vai sezonas vajadzības, piemēram, papildu enerģiju aukstā laikā.

Īpaši uztura apsvērumi aitām

Jēri: jauniem jēriem ir nepieciešama specializēta barība, kas nodrošina augšanai un attīstībai būtiskas uzturvielas. Barība, kas paredzēta jēriem, var palīdzēt apmierināt viņu unikālās prasības.

Grūsnām aitām: grūsnām aitām ir palielinātas uztura vajadzības, īpaši vēlākās grūsnības stadijās. Nodrošinot tos ar pareizo enerģijas un olbaltumvielu līdzsvaru, tiek atbalstīta veselīga augļa attīstība.

Aitas zīdīšanas periodā: Aitām, kas baro mazo atvasi, ir nepieciešama diēta ar augstu enerģijas un olbaltumvielu daudzumu, lai nodrošinātu piena ražošanu to pēcnācējiem.

Auni: Auniem jāuztur optimāls ķermeņa stāvoklis, lai nodrošinātu veiksmīgu vairošanos.

Svarīgi par aitu diētu

Pārmērīga koncentrātu barošana: Pārmērīga koncentrātu barošana var izraisīt gremošanas problēmas, tostarp acidozi, kas ir kaitīga aitām. Nepieciešama rūpīga uzmanība porciju kontrolei.

Zobu veselības neievērošana: Zobu veselības neievērošana aitām var izraisīt zobu problēmas, apgrūtinot lopbarības košļāšanu un sagremošanu.

Nepietiekama lopbarība: lopbarības samazināšana par labu koncentrātiem var negatīvi ietekmēt zarnu veselību un vispārējo aitu labklājību.

Aitu barība internetā

Mēs ticam, ka pareiza barošana ir aitu veselības un produktivitātes stūrakmens. Pasūtiet šo barību pie mums un piegādāsim ar kurjeru vai uz pakomātu!

Izpratne par unikālo aitu gremošanas sistēmu un uztura prasībām ir ļoti svarīgs punkts aitu audzēšanai.

Nodrošinot sabalansētu barību, kas ietver augstas kvalitātes lopbarību, izmērītus koncentrātu daudzumus un nepieciešamos uztura bagātinātājus, jūs varat nodrošināt savu aitu vitalitāti un ilgmūžību neatkarīgi no tā, vai tās tiek audzētas gaļai, vilnai vai kā mīļi pavadoņi.

Droši konsultējieties ar veterinārārstu vai aitu uztura speciālistu, lai saņemtu īpašas diētas vadlīnijas, un atcerieties, ka labi barotas aitas ir ne tikai veselīgākas, bet arī produktīvākas un apmierinātākas jūsu ganāmpulka locekļi.

Lasīt vēl:
Aicinām iepazīties arī ar citu putnu un dzīvnieku barības īpatnībām un mūsu produktu piedāvājumu sadaļā Dzivnieku barības ceļvedis.