Cenas biržā. Dec. 23.05.-27.05.2022. Kvieši: 420€ Auzas: 200€ Rapsis: 830€

Barība trušiem

" alt="Wheat image">

Trušiem mēs piedāvājam tikai kvalitatīvu barību. Tagad arī piegāde uz pakomātiem!

Produkti trušiem kurus varat pasūtīt internetā pie mums:

  • Auzas
  • Lucerna
  • Siens
  • Siena granulas
  • Dzeltenie zirņi


Jautājiet produktu menedžeriem lai saņemtu labāko piedāvājumu:
Jānis Vindulis: +371 22 155 155, janis@latagro.lv
Guntis Vindulis: +371 22 99 99 22, guntis@latagro.lv
Ieva Ločmele: +371 22 815 815 , ieva@latagro.lv
Vai sūtiet Jūsu jautājumu mūsu uzņēmumam caur šo kontaktu formu.

Kas jāēd trušiem?

Mūsu visaptverošā rokasgrāmata par trušu uzturu un barošanu!

Truši ar savu maigo dabu un burvīgo izskatu ir iekarojuši cilvēku sirdis visā pasaulē. Neatkarīgi no tā, vai truši tiek turēti kā mājdzīvnieki, izmantoti lopkopībā vai pat audzēti kažokādu un gaļas dēļ, trušiem ir nepieciešams labi sabalansēts uzturs, lai tie varētu attīstīties.

Izpratne par to, kas ir pareiza trušu barība, ir būtiska viņu veselībai un ilgmūžībai. Šajā rakstā mēs izpētīsim trušu barošanas sarežģījumus, aptverot viņu uztura prasības, barošanas praksi un izplatītos nepareizos priekšstatus.

Izpratne par trušu gremošanas sistēmu

Truši ir zālēdāji ar unikālu gremošanas sistēmu, kas atšķiras no citiem dzīvniekiem. Viņu gremošanas trakts ir optimizēts ar šķiedrvielām un augu materiāliem bagātas diētas apstrādei. Tas sastāv no vienkārša kuņģa, tievās zarnas, lielās aklās zarnas un resnās zarnas, kur notiek mikrobu fermentācija.

Šī fermentācija zarnās ļauj trušiem iegūt vitāli svarīgas barības vielas no šķiedrveida augu materiāla, taču tai ir nepieciešama arī pastāvīga atbilstošas barības uzņemšana.

Trušu diētas pamatsastāvdaļas

Trušiem ir nepieciešams sabalansēts uzturs, kas ietver šādas sastāvdaļas:

Siens: Augstas kvalitātes siens, piemēram, Timotija siens, ir galvenā trušu uztura sastāvdaļa. Tas nodrošina būtisku šķiedrvielu, kas palīdz gremošanu un palīdz novērst zobu problēmas. Sienam jābūt pastāvīgai viņu uztura sastāvdaļai, jo tas uztur viņu kuņģa-zarnu trakta veselību.

Svaigi dārzeņi: truša uzturā jāiekļauj dažādi svaigi, lapu zaļie dārzeņi. Tie var būt salāti, kāposti, pētersīļi, spināti un citi. Šie dārzeņi nodrošina svarīgus vitamīnus un minerālvielas.

Granulas: arī mums ir pieejamas komerciālas trušu granulas, kas var kalpot kā ērts būtisku uzturvielu avots, īpaši trušiem ar īpašām uztura prasībām. Granulām jābūt kvalitatīvām un ar mēru barotām.

Ūdens: Svaigam, tīram ūdenim vienmēr jābūt viegli pieejamam. Pareiza hidrēšanās ir ļoti svarīga truša vispārējai veselībai.

Šķiedru nozīme

Šķiedra ir būtiska truša uztura sastāvdaļa. Tas veicina pareizu gremošanu, novērš aptaukošanos un ir būtisks zobu veselībai.

Trušu zobi nepārtraukti aug, un pastāvīga šķiedrvielu saturošas barības, piemēram, siena košļāšana palīdz nolietot zobus, novēršot zobu problēmas.

Barošanas prakse

Porciju kontrole: trušiem jābaro noteikts daudzums granulu, lai novērstu pārēšanos un aptaukošanos. Lielākajai daļai viņu uztura vajadzētu būt sienam un svaigiem dārzeņiem.

Svaigums: Dārzeņiem jābūt svaigiem un bez pesticīdiem. Ir svarīgi tos rūpīgi nomazgāt, lai noņemtu visas nevēlamās ķīmiskās vielas.

Šķirne: Mainiet piedāvātos dārzeņu veidus, lai nodrošinātu daudzveidīgu un sabalansētu uzturu. Izvairieties no aisberga salātu barošanas, jo tiem ir maz barības vielu.

Pārejas ēdieni: ieviešot jaunus pārtikas produktus truša diētā, dariet to pakāpeniski, lai izvairītos no kuņģa-zarnu trakta traucējumiem.

Īpaši uztura apsvērumi

Jaunie truši: Trušu mazuļiem (komplektiem) ir atšķirīgas uztura prasības nekā pieaugušajiem, un tiem ir jānodrošina viņu augšanai piemērota diēta.

Grūtnieces un barojoši trušiem: Grūtniecēm un zīdīšanas trušiem ir nepieciešamas papildu barības vielas, un tiem jādod vairāk barības, lai apmierinātu viņu palielinātās enerģijas vajadzības.

Truši ar lieko svaru: aptaukošanās var izraisīt dažādas trušu veselības problēmas. Var būt nepieciešama diēta, kas pielāgota svara zaudēšanai.

Vecāki truši: Vecākiem trušiem var būt nepieciešama mīkstāka barība un īpaša uzmanība zobu veselībai.

No kā jāuzmanās barojot trušus

Neierobežots granulu daudzums: Neierobežota granulu nodrošināšana var izraisīt aptaukošanos un novārtā atstāt sienā un dārzeņos esošās būtiskās šķiedras un barības vielas.

Augsta cukura daudzuma gardumi: cukurotus gardumus, piemēram, augļus, vajadzētu dot taupīgi, jo tie var izraisīt gremošanas problēmas un aptaukošanos.

Zobu aprūpes trūkums: Zobu veselības neievērošana var izraisīt sāpīgas zobu problēmas trušiem. Pareizs uzturs un regulāras zobu pārbaudes ir ļoti svarīgas.

Secinājums

Pareiza uzturs ir truša veselības un labsajūtas pamats. Izpratne par unikālo trušu gremošanas sistēmu un uztura prasībām ir atslēga atbildīgām trušu īpašumtiesībām.

Nodrošinot diētu, kas bagāts ar augstas kvalitātes sienu, svaigiem dārzeņiem un nomērītu granulu daudzumu, jūs varat nodrošināt sava truša vitalitāti un ilgmūžību.

Vienmēr konsultējieties ar veterinārārstu vai trušu uztura speciālistu, lai saņemtu īpašus ieteikumus par uzturu, un atcerieties, ka labi barots trusis ir laimīgs un veselīgs pavadonis neatkarīgi no tā, vai tas ir mīļots mājdzīvnieks, izstādes dzīvnieks vai jūsu mājlopu daļa.

Lasiet vēl: Aicinām iepazīties arī ar citu putnu un dzīvnieku barības īpatnībām un mūsu produktu piedāvājumu sadaļā Dzivnieku barības ceļvedis.