Cenas biržā. Dec. 23.05.-27.05.2022. Kvieši: 420€ Auzas: 200€ Rapsis: 830€

Barība savvaļas putniem

" alt="Wheat image">

Putniem mēs piedāvājam tikai kvalitatīvu barību. Tagad arī piegāde uz pakomātiem!

Produkti savvaļas putniem kurus varat pasūtīt internetā pie mums:

 • Saulespuķu sēklas
 • Graudu mix
 • Zīlītēm barības maisījums
 • Baložiem barības maisījums
 • Meža pīlēm barības maisījums
 • Zvirbuļiem barības maisījums
 • Mieži
 • Kvieši
 • Auzas
 • Prosa
 • Graudu Mix 5
 • Graudu Mix 7


Jautājiet produktu menedžeriem lai saņemtu labāko piedāvājumu:
Jānis Vindulis: +371 22 155 155, janis@latagro.lv
Ieva Ločmele: +371 22 815 815 , ieva@latagro.lv
Vai sūtiet Jūsu jautājumu mūsu uzņēmumam caur šo kontaktu formu.

Ko ēd putni savvaļā?

Mazais ceļvedis savvaļas putnu barošanai.

Savvaļas putnu barošana un vērošana ir populārs vaļasprieks, kas satuvina mūs ar spārnotajiem draugiem, piesaistot viņu dziesmas mūsu mājai. Barības nodrošināšana savvaļas putniem ne tikai nodrošina tiem iztiku, bet arī veicina putnu sugu saglabāšanu.

Mūsu īsajā ceļvedī mēs izpētīsim savvaļas putnu barošanas sarežģītības, aptverot viņu uztura prasības, barošanas praksi un to, cik svarīgi ir nodrošināt šīs apburošās radības.

Īsi par savvaļas putnu uztura vajadzībām

Savvaļas putniem ir dažādas uztura prasības, kas atšķiras atkarībā no sugām. Lai gan daži putni galvenokārt ir sēklu ēdāji, citi ir kukaiņēdāji, augļu ēdāji, un tamlīdzīgi.

Ir svarīgi saprast putnu īpašās vajadzības jūsu reģionā, lai nodrošinātu tiem atbilstošu un barojošu barību.

Savvaļas putnu diētas pamatsastāvdaļas

Sēklas: Daudzi savvaļas putni paļaujas uz sēklām kā galveno barības avotu. Parastā sēklu izvēle ir saulespuķu sēklas, prosa, un citas sēklas. Dažādām putnu sugām ir dažādas izvēles sēklu veidiem.

Kukaiņi: kukaiņi, piemēram, tārpi ir bagāti ar olbaltumvielām un kalpo kā būtisks barības avots kukaiņiem ēdošiem putniem kas mīt mūsu platuma grādos.

Augļi: Daudzas putnu sugas, tostarp strazdi, zīlītes un sarkankrīklītes, bauda augļus, piemēram, ogas, ābolus. Šie augļi nodrošina nepieciešamos vitamīnus un uzturvielas.

Tauki: tie ir augstas enerģijas un taukiem bagāts pārtikas avots, kas ir īpaši izdevīgs dzeņiem, zīlītēm un dzilnīšiem, īpaši aukstajos mēnešos.

Putnu barošanas labā prakse

Putnu barotavas: Putnu barotavas ir izplatīts veids, kā nodrošināt barību savvaļas putniem. Dažāda veida barotavas ir paredzētas dažādu barības veidu un putnu sugu izmitināšanai. Piemēram, cauruļu padevēji ir lieliski piemēroti sēklu barotavām.

Putnu vannas: savvaļas putniem ir ļoti svarīgi piekļūt tīram, svaigam ūdenim. Putnu vannas nodrošina putnus ar ūdeni dzeršanai un vannošanai, veicinot viņu labsajūtu.

Vietējie augi: vietējo krūmu, koku un savvaļas ziedu stādīšana dārzā vai ainavā nodrošina putniem dabiskus barības avotus, pajumti un ligzdošanas vietas.

Īpaši uztura apsvērumi putniem

Sezonas variācijas: putniem dažādos gadalaikos ir dažādas uztura vajadzības. Īpaši izdevīga var būt augstas enerģijas patēriņa pārtikas piedāvāšana ziemā un augļu un kukaiņu piedāvāšana vairošanās sezonā.

Gājputni: Dažas putnu sugas ir migrējošas un to garo ceļojumu laikā tām ir nepieciešami papildu barības avoti. Pārtikas nodrošināšana migrācijas laikā var būt šo putnu glābiņš.

Ligzdojošie putni: Lai pabarotu savus mazuļus, putniem, kas ligzdo, bieži ir nepieciešama olbaltumvielām bagāta diēta. Šajā laikā īpaši vērtīgi ir kukaiņi, miltu tārpi un citi.

Jāuzmanās ar putnu barošanu

Maize un rīsi: ar maizi un rīsiem nedrīkst barot putnus. Šie pārtikas produkti var kaitēt viņu gremošanas sistēmai, izraisot nepietiekamu uzturu vai veselības problēmas.

Cilvēku pārtikas atliekas: cilvēku pārtikas atliekas, tostarp pārpalikumus, nedrīkst piedāvāt savvaļas putniem. Pārstrādāti un garšvielām bagāti pārtikas produkti nav piemēroti viņu uzturam.

Pārmērīga barošana: putnu pārbarošana var izraisīt barības bojāšanos un putnu populācijas slimību risku. Ir svarīgi nodrošināt saprātīgu pārtikas daudzumu.

Putnu barība internetā

Savvaļas putnu barošana ir patīkams hobijs,kas atklāj putnu sugu daudzveidību jūsu reģionā un apkārtnē. Piedāvājam piegādi ar kurjeru vai uz Jums tuvāko pakomātu, sazinieties ar mums!

Lasīt vairāk:
Aicinām iepazīties arī ar citu putnu un dzīvnieku barības īpatnībām un mūsu produktu piedāvājumu sadaļā Dzivnieku barības ceļvedis.