Cenas biržā. Dec. 23.05.-27.05.2022. Kvieši: 420€ Auzas: 200€ Rapsis: 830€

Barība govīm

" alt="Wheat image">

Govīm mēs piedāvājam tikai kvalitatīvu barību. Tagad arī piegāde uz pakomātiem!

Produkti govīm kurus varat pasūtīt internetā pie mums:

  • Kvieši
  • Mieži
  • Kukurūzas milti
  • Kviešu miežu milti
  • Rapšu rauši
  • Sojas rauši
  • Miltu mix
  • Lucerna
  • Saulespuķu spraukumi


Jautājiet produktu menedžeriem lai saņemtu labāko piedāvājumu:
Jānis Vindulis: +371 22 155 155, janis@latagro.lv
Guntis Vindulis: +371 22 99 99 22, guntis@latagro.lv
Vai sūtiet Jūsu jautājumu mūsu uzņēmumam caur šo kontaktu formu.

Kas jāēd govīm?

Liellopiem ir bijusi nozīmīga loma cilvēku lauksaimniecībā tūkstošiem gadu. Tie nodrošina vērtīgus resursus, piemēram, pienu, gaļu un ādu, padarot viņu veselību un produktivitāti par galveno prioritāti lauksaimniekiem un lopkopjiem.

Pareiza liellopu barošana ir būtiska šo dzīvnieku labklājības nodrošināšanai un to ražošanas potenciāla optimizēšanai.

Šajā visaptverošajā rokasgrāmatā mēs izpētīsim govju barošanas sarežģītības, aptverot viņu uztura prasības, barošanas praksi un izplatītos nepareizos priekšstatus.

Izpratne par govju gremošanas sistēmu

Liellopi ir atgremotāji, kas nozīmē, ka tiem ir unikāls četru nodalījumu kuņģis, kas paredzēts šķiedrvielu augu materiāla sagremošanai. Četros nodalījumos ietilpst spureklis, aceknis, grāmatnieks un glumenieks. Jo īpaši spureklis ir liela fermentācijas tvertne, kurā atrodas daudzveidīga mikrobu kopiena, kas ir atbildīga par celulozes sadalīšanu un barības vielu izdalīšanu no augu vielām.

Govju uztura pamatsastāvdaļas

Govīm ir nepieciešams sabalansēts uzturs, ko piedāvājam arī mēs, un tas ietver šādas sastāvdaļas:

Lopbarība: lopbarība, parasti stiebrzāles, pākšaugu un siena veidā, veido pamatu liellopu uzturam. Lopbarība nodrošina būtisku šķiedrvielu, kas palīdz gremošanu un uztur spurekļa veselību.

Koncentrāti: koncentrāti ir papildu barība, tostarp graudi, piemēram, kukurūza, mieži un kvieši, kas nodrošina enerģiju un olbaltumvielas. Koncentrāti ir īpaši svarīgi liellopiem, kas tiek audzēti gaļas ražošanai.

Olbaltumvielas: Liellopiem ir nepieciešams proteīns muskuļu attīstībai, piena ražošanai (piena liellopiem) un vispārējai izaugsmei. Olbaltumvielu avoti var būt pākšaugi, piemēram, lucerna, vai komerciāli proteīnu piedevas.

Vitamīni un minerālvielas: liellopiem ir nepieciešami būtiski vitamīni un minerālvielas, tostarp A vitamīns, D vitamīns, kalcijs, fosfors un citi, kurus pēc vajadzības var papildināt.

Lopbarības nozīme govju uzturā

Lopbarība ir galvenā liellopu uztura sastāvdaļa. Tas ne tikai nodrošina vitāli svarīgas barības vielas, bet arī veicina pareizu spurekļa darbību. Barība, kas bagāta ar lopbarību, nodrošina stabilu spurekļa pH un nodrošina efektīvu gremošanu.

Govju barošanas labā prakse

Ganīšana: Ļaujot liellopiem ganīties ganībās, ir lielisks veids, kā nodrošināt tos ar lopbarību. Pareiza ganību apsaimniekošana ir ļoti svarīga, lai uzturētu augstas kvalitātes zāli un novērstu pārmērīgu ganību.

Siens: Gados, kad svaigu ganību ir maz, augstas kvalitātes siena nodrošināšana nodrošina pastāvīgu lopbarības avotu liellopiem.

Koncentrāti: koncentrāti, piemēram, graudi, jābaro izmērītā daudzumā, pamatojoties uz liellopu īpašajām uztura vajadzībām, tostarp to vecumu, svaru un ražošanas stāvokli.

Papildinājumi: uztura bagātinātājus var izmantot, lai novērstu īpašus uztura trūkumus, īpaši reģionos ar nepietiekamu augsni.

Īpaši uztura apsvērumi liellopiem

Teļi: jauniem teļiem ir nepieciešama specializēta diēta, kas nodrošina augšanai nepieciešamās barības vielas. Piena teļiem ir atšķirīgas uztura prasības nekā liellopu teļiem.

Govis laktācijas periodā: laktējošām govīm, īpaši piena ražošanā, ir palielināta enerģijas un olbaltumvielu nepieciešamība, lai atbalstītu piena ražošanu.

Govīm nelaktācijas jeb “sausā” periodā jāsaņem diēta, kas uztur ķermeņa stāvokli gaidāmajai laktācijai.

Vaislas buļļi: vaislas buļļiem jābūt optimālā ķermeņa stāvoklī, lai nodrošinātu veiksmīgu pārošanos un reproduktīvo veselību.

Ko ņemt vērā par govju barošanu

Pārmērīga koncentrātu barošana: Pārmērīga koncentrātu barošana var izraisīt gremošanas traucējumus, tostarp acidozi un vēdera uzpūšanos. Nepieciešama rūpīga uzmanība porciju kontrolei.

Nepietiekama lopbarība: lopbarības samazināšana par labu koncentrātiem var negatīvi ietekmēt spurekļa veselību un vispārējo liellopu labklājību.

Papildinājumu trūkums: būtisko uztura bagātinātāju neievērošana var izraisīt barības vielu trūkumu, samazinātu ražošanu un liellopu veselības problēmas.

Barība govīm internetā

SIA LAT AGRO atbalsta ka pareiza barošana ir liellopu veselības un produktivitātes stūrakmens. Izpratne par liellopu unikālo gremošanas sistēmu un uztura prasībām ir būtiska atbildīgai lopkopības pārvaldībai.

Nodrošinot sabalansētu uzturu, kas ietver augstas kvalitātes lopbarību, izmērītus koncentrātu daudzumus un nepieciešamās piedevas, Jūs varat nodrošināt savu liellopu vitalitāti un ražošanas potenciālu.

Droši konsultējieties ar veterinārārstu vai liellopu uztura speciālistu, lai iegūtu īpašus uztura norādījumus, un atcerieties, ka labi baroti liellopi ir ne tikai produktīvi, bet arī apmierināti un veselīgi lauksaimniecības un pārtikas ražošanas veicinātāji.

Neatkarīgi no tā, vai viņi tiek audzēti gaļas, piena vai jūsu iztikas nodrošināšanai, viņu labklājībai jābūt galvenajai prioritātei 🙂

Lasiet vēl:
Aicinām iepazīties arī ar citu putnu un dzīvnieku barības īpatnībām un mūsu produktu piedāvājumu sadaļā Dzivnieku barības ceļvedis.