Cenas biržā. Dec. 23.05.-27.05.2022. Kvieši: 420€ Auzas: 200€ Rapsis: 830€

Barība cūkām

" alt="Wheat image">

Cūkām mēs piedāvājam tikai kvalitatīvu barību. Tagad arī piegāde uz pakomātiem!

Produkti cūkām kurus varat pasūtīt internetā pie mums:

  • Kvieši
  • Sojas rauši
  • Pupu milti
  • Cukurbiešu graizījumi
  • Mieži
  • Graudu miltu mix


Jautājiet produktu menedžeriem lai saņemtu labāko piedāvājumu:
Jānis Vindulis: +371 22 155 155, janis@latagro.lv
Guntis Vindulis: +371 22 99 99 22, guntis@latagro.lv
Vai sūtiet Jūsu jautājumu mūsu uzņēmumam caur šo kontaktu formu.

Kas jāēd cūkām?

Cūkas tūkstošiem gadu ir bijušas svarīga cilvēku lauksaimniecības sastāvdaļa. Neatkarīgi no tā, vai cūkas audzē gaļas, vaislas vai izpētes nolūkos, cūku barošanai ir būtiski cūkkopības aspekti.

Labi sabalansēta uztura nodrošināšana cūkām ir ne tikai svarīgo to veselībai, bet arī nozīmīga loma cūkgaļas ražošanas kvalitātē un efektivitātē.

Šajā mazajā rokasgrāmatā mēs apskatīsim cūku barošanas sarežģītību, aptverot viņu uztura prasības, barošanas praksi un izplatītās kļūdas.

Izpratne par cūku gremošanas sistēmu

Cūkas ir monogastriski dzīvnieki, kas nozīmē, ka tām ir vienkameras kuņģis. Viņu gremošanas sistēma ir līdzīga cilvēkiem un citiem visēdājiem. Cūkām ir vienkāršs kuņģis, kas sagremo dažādus pārtikas produktus, taču pastāv atšķirības starp augošām un vaislas cūkām, kas jāņem vērā.

Cūkas uztura pamatkomponenti

Cūkām ir nepieciešams sabalansēts uzturs, kas ietver šādas sastāvdaļas:

Enerģija: cūkām ir nepieciešams enerģijas avots, ko bieži nodrošina ogļhidrāti. Parastie enerģijas avoti ir graudi, piemēram, kukurūza, mieži, kvieši un citi.

Olbaltumvielas: olbaltumvielas ir būtiskas muskuļu attīstībai un augšanai. Cūkas var iegūt proteīnu no augu izcelsmes avotiem, piemēram, sojas un rapšu miltiem, vai no dzīvnieku izcelsmes avotiem, piemēram, zivju miltiem.

Vitamīni un minerālvielas: cūkām ir nepieciešami būtiski vitamīni un minerālvielas, tostarp A vitamīns, D vitamīns, kalcijs, fosfors un daudzi citi. Tos bieži iekļauj komerciālajā cūku barībā vai var papildināt atsevišķi.

Šķiedrvielas: lai gan cūkām nav nepieciešams tik daudz šķiedrvielu kā atgremotājiem, tās ir svarīgas zarnu veselības uzturēšanai un gremošanas veicināšanai.

Enerģijas un olbaltumvielu nozīme cūku uzturā

Enerģija un olbaltumvielas ir būtiskas cūku uztura sastāvdaļas, īpaši dažādos augšanas posmos:

Sivēni: jauniem sivēniem ir nepieciešama diēta ar lielāku olbaltumvielu un enerģijas līmeni, lai atbalstītu strauju augšanu un attīstību.

Cūku audzēšana: Cūkām augot, tām ir nepieciešams enerģijas un olbaltumvielu līdzsvars, lai uzturētu optimālus augšanas ātrumus.

Vaislas cūkas: grūsnām sivēnmātēm un kuiļiem ir dažādas uztura vajadzības. Sivēnmātēm ir nepieciešama grūsnības un laktācijas atbalstam pielāgota diēta, savukārt kuiļiem nepieciešama īpaša diēta, lai uzturētu optimālu reproduktīvo veselību.

Cūku barošanas prakse

Koncentrēta barība: komerciālā cūku barība ir pieejama dažādos veidos dažādiem augšanas un ražošanas posmiem. Šīs barības ir ērtas, un tās var izmantot kā primāro uztura avotu.

Individuāla barošana: dažas darbības var izvēlēties individuālas barošanas programmas, pielāgojot uzturu katras cūkas īpašajām vajadzībām.

Barošanas pārvaldība. Pareiza barošanas pārvaldība ietver to, ka cūkas saņem pareizo barības daudzumu, tiek pārvaldītas barotavas un tiek novērsta pārmērīga barošana vai izšķērdēšana.

Īpaši uztura apsvērumi cūkām

Sivēni: jaundzimušajiem sivēniem ir unikālas uztura prasības, un ir svarīgi nodrošināt tiem ar jaunpienu bagātu uzturu, lai iegūtu pasīvu imunitāti no mātes piena.

Grūsnām sivēnmātēm: ir nepieciešama diēta, kas nodrošina augļa attīstībai nepieciešamās barības vielas un laktācijas enerģijas pieprasījumu.

Sivēnmātes laktācijas periodā: sivēnmātēm, kas baro ar krūti, ir nepieciešama diēta ar augstu enerģijas, olbaltumvielu un kalcija saturu, lai nodrošinātu piena ražošanu sivēniem.

Vaislas kuiļi: vaislas kuiļu optimālā ķermeņa stāvokļa uzturēšana ir ļoti svarīga reproduktīvajai darbībai.

Uzmanīgi ar cūku barošanu

Pārbarošana: Pārbarošana var izraisīt cūku aptaukošanos, kas var izraisīt veselības problēmas un samazināt produktivitāti.

Nepietiekama barošana: Nepietiekams uzturs var izraisīt panīkušu cūku augšanu, zemāku auglību un sliktu gaļas kvalitāti.

Nepiemērota diēta: Cūku barošana ar nepiemērotu uzturu var izraisīt gremošanas problēmas un veselības problēmas.

Barība cūkām internetā pie mums

Tagad arī ērtāk piedāvājam cūku barību internetā, piegāde ar kurjeru vai pakomātu. Jo mēs esam par to, ka pareiza barošana ir vissvarīgākā cūku veselībai, augšanai un produktivitātei.

Izpratne par unikālo cūku gremošanas sistēmu un uztura prasībām ir būtiska atbildīgai cūku pārvaldībai. Nodrošinot sabalansētu uzturu, kas satur nepieciešamo enerģiju, olbaltumvielas, vitamīnus un minerālvielas, jūs varat nodrošināt savas cūku darbības vitalitāti un efektivitāti.

Konsultējieties ar veterinārārstu vai cūku uztura speciālistu, lai iegūtu īpašus uztura ieteikumus, un atcerieties, ka labi barotas cūkas ir ne tikai veselīgākas, bet arī produktīvākas neatkarīgi no tā, vai tās tiek audzētas cūkgaļas ražošanai, audzēšanai, pētniecībai vai jūsu iztikas nodrošināšanai.

Lasiet vēl:
Aicinām iepazīties arī ar citu putnu un dzīvnieku barības īpatnībām un mūsu produktu piedāvājumu sadaļā Dzivnieku barības ceļvedis.