Cenas biržā. Dec. 23.05.-27.05.2022. Kvieši: 420€ Auzas: 200€ Rapsis: 830€

Barība meža zvēriem

" alt="Wheat image">

Zvēriem mēs piedāvājam tikai kvalitatīvu barību. Tagad arī piegāde uz pakomātiem!

Produkti meža zvēriem kurus varat pasūtīt internetā pie mums:

  • Auzas
  • Graudu Mix 5
  • Kukurūza
  • Kvieši
  • Sausiņi
  • Šokolāde
  • Zirņi


Jautājiet produktu menedžeriem lai saņemtu labāko piedāvājumu:
Jānis Vindulis: +371 22 155 155, janis@latagro.lv
Guntis Vindulis: +371 22 99 99 22, guntis@latagro.lv
Ieva Ločmele: +371 22 815 815 , ieva@latagro.lv
Vai sūtiet Jūsu jautājumu mūsu uzņēmumam caur šo kontaktu formu.

Ko ēd zvēri dabā?

Savvaļas zvēru barošana: īsais ceļvedis.

Meži ir pilni ar daudzveidīgiem un aizraujošiem savvaļas dzīvniekiem. Barības nodrošināšana meža dzīvniekiem ir būtiska to izdzīvošanai, un to uztura prasību izpratne ir svarīga, lai veicinātu veselīgu populāciju un līdzsvarotu ekosistēmu veidošanos.

Šajā mini ceļvedī mēs iedziļināsimies meža dzīvnieku barības sarežģītībā, aptverot dažādu sugu uztura vajadzības, dabiskos pārtikas avotus un cilvēku iejaukšanos, atbalstot šīs ievērojamās radības.

Izpratne par meža dzīvnieku uztura vajadzībām

Mežos mīt daudz dažādu dzīvnieku, katram no kuriem ir savas īpašās uztura prasības. Šīs vajadzības var iedalīt dažādos trofiskajos līmeņos, ieskaitot zālēdājus, plēsējus, visēdājus un sadalītājus.

Zālēdāji: zālēdāji galvenokārt patērē augus, tostarp lapas, stublājus, augļus un riekstus. Viņiem ir izšķiroša nozīme veģetācijas kontrolē, un tie ir uztura avots plēsējiem.

Plēsēji: Plēsēji ir plēsēji, kas barojas ar citiem dzīvniekiem. Viņiem ir būtiska loma medījumu populāciju kontrolēšanā, palīdzot saglabāt ekosistēmas līdzsvaru.

Visēdāji: Visēdājiem ir jaukts uzturs, kas sastāv gan no augu materiāla, gan no dzīvnieku izcelsmes materiāliem. Tie pielāgojas dažādiem pārtikas avotiem atkarībā no pieejamības.

Sadalītāji: Sadalītāji ietver sēnītes, baktērijas un detritivorus, piemēram, vaboles un sliekas. Viņi sadala mirušās organiskās vielas un pārstrādā barības vielas atpakaļ ekosistēmā.

Dabiski barības avoti meža dzīvniekiem

Savvaļā meža dzīvnieki ir atkarīgi no plaša dabisko barības avotu klāsta. Tie ietver:

Augi: koki, krūmi, zāles un cita veģetācija nodrošina barību zālēdājiem, tostarp briežiem, trušiem un dažādiem grauzējiem.

Augļi un rieksti: Daudzi koki mežā ražo augļus un riekstus, kas kalpo kā vērtīgs barības avots daudziem dzīvniekiem, piemēram, vāverēm, lāčiem un putniem.

Kukaiņi: kukaiņi ir bagātīgs olbaltumvielu avots dažādiem meža dzīvniekiem, tostarp putniem, sikspārņiem un kukaiņēdājiem zīdītājiem.

Mazie zīdītāji: plēsēji, piemēram, lapsas, kaķi un koijoti, barojas ar mazākiem zīdītājiem, piemēram, grauzējiem un trušiem.

Zivis: Meži ar ūdenstilpnēm nodrošina zivis tādiem dzīvniekiem kā lāči, ūdri un gārņi.

Maitēdāji: piemēram, grifi un daži plēsēji, barojoties nodrošina ka neviena ekosistēmas daļa netiek izniekota.

Cilvēku atbalsts meža dzīvniekiem

Cilvēka iejaukšanās var spēlēt nozīmīgu lomu meža dzīvnieku atbalstīšanā, jo īpaši gadījumos, kad dabiskie pārtikas avoti var būt ierobežoti vai apdraudēti.

Putnu barotavas: Putnu barotavas, kas aprīkotas ar sēklām, suetēm un nektāru, var nodrošināt papildu barības avotu meža putniem, īpaši skarbos ziemas apstākļos.

Pārtikas lauki: dažos gadījumos savvaļas dzīvnieku apsaimniekotāji izveido pārtikas laukumus ar noteiktām augu sugām, lai piesaistītu un atbalstītu zālēdājus un to plēsējus.

Kontrolētas medības un barošana: apgabalos, kur briežu populācijām nepieciešama pārvaldība, kontrolētas medības un papildu barošana var palīdzēt līdzsvarot ekosistēmu.

Saglabāšanas centieni: saglabāšanas organizācijas un pētnieki var nodrošināt papildu barību apdraudētajām sugām, cenšoties palīdzēt to populācijām atgūties.

Daži svarīgi fakti

Savvaļas dzīvnieku barošana ar rokām: Savvaļas dzīvnieku barošana ar rokām var izjaukt to dabisko uzvedību, pakļaut tos slimībām un izraisīt atkarību no cilvēku nodrošinātas pārtikas, kas var kaitēt viņu veselībai un izdzīvošanai.

Nepareizas pārtikas nodrošināšana: cilvēku pārtikas, piemēram, maizes un apstrādātu uzkodu, piedāvāšana var kaitēt meža dzīvniekiem, jo viņu gremošanas sistēma nav pielāgota šāda veida pārtikai.

Pārbarošana: Pārbarošana var izraisīt noteiktu sugu pārapdzīvotību, kas var izjaukt meža ekosistēmas dabisko līdzsvaru.

Meža zvēru barība internetā

Sazinieties ar mums, un uztaisīsim Jums izdevīgāko piedāvājumu! Mums ir piegāde ar kurjeru, vai uz Jums tuvāko pakomātu.

Meža dzīvnieku barošana ir ļoti svarīga veselīgu un plaukstošu ekosistēmu uzturēšanai. Meži ir sarežģīta vide, kurā katrai radībai ir unikāla loma dzīves ciklā.

Izprotot meža dzīvnieku uztura vajadzības, nodrošinot papildu barību, ja nepieciešams, un praktizējot atbildīgu savvaļas dzīvnieku pārvaldību, cilvēki var veicināt šo ievērojamo radījumu saglabāšanu un labklājību.

Tomēr, lai nodrošinātu šo ekosistēmu ilgtspējību ilgtermiņā, ir svarīgi veikt pasākumus piesardzīgi un respektējot meža dzīvnieku dabisko uzvedību un vajadzības.

Lasiet vēl:
Aicinām iepazīties arī ar citu putnu un dzīvnieku barības īpatnībām un mūsu produktu piedāvājumu sadaļā Dzivnieku barības ceļvedis.