Cenas biržā. Dec. 23.05.-27.05.2022. Kvieši: 420€ Auzas: 200€ Rapsis: 830€

Barība pīlēm

" alt="Wheat image">

Pīlēm mēs piedāvājam tikai kvalitatīvu barību. Tagad arī piegāde uz pakomātiem!

Produkti pīlēm kurus varat pasūtīt internetā pie mums:

  • Auzas
  • Drupināta kukurūza
  • Granulētā barība
  • Graudu mix
  • Graudu mix 5
  • Graudu mix 7
  • Kukurūza
  • Pupas drupinātas
  • Saulespuķu spraukumi drupināti
  • Zirņi drupināti


Jautājiet produktu menedžeriem lai saņemtu labāko piedāvājumu:
Jānis Vindulis: +371 22 155 155, janis@latagro.lv
Ieva Ločmele: +371 22 815 815 , ieva@latagro.lv
Vai sūtiet Jūsu jautājumu mūsu uzņēmumam caur šo kontaktu formu.

Kas jāēd pīlēm?

Īsā rokasgrāmata par pīļu uzturu un barošanu.

Neatkarīgi no tā, vai audzējat pīles olām, gaļai vai vienkārši kā mājputnus ārā, izpratne par pīļu uzturu un barošanu ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu viņu veselību, laimi un produktivitāti.

Mūsu īsajā rokasgrāmatā mēs izpētīsim pīļu uztura sarežģītības, aptverot viņu uztura prasības, barošanas praksi un izplatītos nepareizos priekšstatus.

Īsumā par pīļu gremošanas sistēmu

Pīles ir ūdensputni ar unikālu gremošanas sistēmu, kas atšķiras gan no zīdītājiem, gan no vairuma putnu. Tos uzskata par monogastriskiem, tāpat kā cilvēkiem, kuriem ir vienkameru kuņģis.

Tomēr pīlēm ir palielināta aklā zarna, kurā notiek mikrobu fermentācija, ļaujot tām sagremot šķiedru augu materiālus. Šī adaptācija padara pīles par visēdājām, kas spēj pārstrādāt gan augu vielas, gan dzīvnieku barību.

Pīļu diētas pamatsastāvdaļas

Pīlēm nepieciešams sabalansēts uzturs, kas ietver šādas sastāvdaļas:

Ūdensputnu granulas: Komerciālās ūdensputnu granulas ir izstrādātas, lai apmierinātu īpašās pīļu uztura vajadzības. Tie parasti satur sabalansētu graudu, vitamīnu, minerālvielu un olbaltumvielu maisījumu.

Lopbarība: Pīles ir dabiskas lopbarības meklētājas un plaukst, ja tām tiek nodrošināta pieeja ūdensaugiem, ūdens kukaiņiem un ūdens bezmugurkaulniekiem. Lopbarība ir būtiska pīļu uzturam, jo tā nodrošina šķiedrvielas, būtiskas uzturvielas un veicina dabisku uzvedību.

Graudi: Pīles var gūt labumu arī no tādiem graudiem kā kukurūza, kvieši, mieži un auzas. Šos graudus var izmantot uztura papildināšanai.

Olbaltumvielas: olbaltumvielas ir būtiskas muskuļu attīstībai un vispārējai izaugsmei. Pīles var iegūt olbaltumvielas no lopbarības, kukaiņiem, mazām zivīm un papildbarības.

Lopbarības nozīme pīles uzturā

Lopbarība ir būtiska pīļu uztura sastāvdaļa. Pīles ir dabiskas lopbarības meklētājas, un to uzturam pēc iespējas jāatdarina savvaļas līdzinieki.

Ideāli ir nodrošināt piekļuvi ūdens videi ar dažādiem dabīgiem pārtikas produktiem, piemēram, augiem, kukaiņiem un maziem ūdens organismiem.

Pīļu barošanas prakse

Ganīšana: pīlēm jānodrošina piekļuve dīķiem, ezeriem vai citai ūdens videi ar bagātīgu dabisko lopbarību. Tas ļauj viņiem pašiem izvēlēties savu uzturu un iesaistīties dabiskā barošanā.

Papildbarība: Komerciālās ūdensputnu granulas var kalpot kā papildbarība, un tās var nodrošināt pīlēm, it īpaši, ja dabiskā lopbarība ir ierobežota.

Īpaši uztura apsvērumi pīlēm

Pīlēni: jaunajiem pīlēniem augšanai un attīstībai ir nepieciešama specializēta diēta, kas bagāta ar olbaltumvielām un būtiskām uzturvielām. Šajā posmā ideāla ir ūdensputniem paredzētā sākuma barība.

Vaislas pīles: vaislas pīlēm ir unikālas uztura prasības, īpaši ligzdošanas un inkubācijas periodos. Olu ražošanai un čaumalu attīstībai ir nepieciešams palielināts olbaltumvielu un kalcija daudzums.

Spalvu metošas pīles: pīļu spalvu zaudēšanas un ataugšanas periodā proteīnu saturoša uztura nodrošināšana var veicināt veselīgu spalvu nomaiņu.

Svarīgi par pīļu diētu

Pārbarošana: pārmērīga barošana var izraisīt aptaukošanos, kas ir neveselīga pīlēm un var ietekmēt to mobilitāti un vispārējo labsajūtu.

Piekļuves trūkums ūdenim: pīlēm vienmēr jābūt pieejamam tīram, svaigam ūdenim, jo tās izmanto to gan dzeršanai, gan barošanai. Ūdens ir ļoti svarīgs pareizai gremošanai un barības iegūšanai.

Nepiemērota barība: pīļu barošana ar nepiemērotu pārtiku var izraisīt gremošanas un veselības problēmas. Izvairieties barot pīles ar pārtiku, kurā ir daudz sāls, cukura vai mākslīgo piedevu.

Pasūtiet pīļu barību internetā

Arī mēs uzskatām, ka pareiza uzturs ir pīļu veselības un labsajūtas pamats. Tāpēc piedāvājam iegādāties šo barību un piegādāsim ar kurjeru vai uz pakomātu.

Izpratne par unikālo pīļu gremošanas sistēmu un uztura prasībām ir būtiska atbildīgai pīļu pārvaldībai. Nodrošinot piekļuvi dabiskajai lopbarībai, ko vajadzības gadījumā papildina ar ūdensputnu granulām, jūs varat nodrošināt savu pīļu vitalitāti un produktivitāti neatkarīgi no tā, vai tās tiek audzētas olām, gaļai vai kā daļa no jūsu dekoratīvās ainavas.

Konsultējieties ar veterinārārstu vai ūdensputnu uztura speciālistu, lai iegūtu īpašus ieteikumus par uzturu, un atcerieties, ka labi barotas pīles ir ne tikai veselīgākas, bet arī sātīgākas un aktīvākas jūsu fermas, ekosistēmas vai āra telpas attīstībā.

Lasiet vēl:
Aicinām iepazīties arī ar citu putnu un dzīvnieku barības īpatnībām un mūsu produktu piedāvājumu sadaļā Dzivnieku barības ceļvedis.