Cenas biržā. Dec. 23.05.-27.05.2022. Kvieši: 420€ Auzas: 200€ Rapsis: 830€

Barība kazām

" alt="Wheat image">

Kazām mēs piedāvājam tikai kvalitatīvu barību. Tagad arī piegāde uz pakomātiem!

Produkti kazām kurus varat pasūtīt internetā pie mums:

  • Auzas
  • Placinātas auzas
  • Klijas auzu
  • Klijas rudzu
  • Melase
  • Lucerna
  • Siens


Jautājiet produktu menedžeriem lai saņemtu labāko piedāvājumu:
Jānis Vindulis: +371 22 155 155, janis@latagro.lv
Guntis Vindulis: +371 22 99 99 22, guntis@latagro.lv
Ieva Ločmele: +371 22 815 815 , ieva@latagro.lv
Vai sūtiet Jūsu jautājumu mūsu uzņēmumam caur šo kontaktu formu.

Kas jāēd kazām?

Īsā rokasgrāmata kazu barošanai.

Cilvēki ir pieradinājuši kazas jau tūkstošiem gadu atpakaļ. Neatkarīgi no tā, vai kazas audzē piena, gaļas, šķiedrvielu iegūšanai vai vienkārši kā mājdzīvnieki, kazu veselībai un produktivitātei ir svarīgi nodrošināt pareizu uzturu.

Šajā īsajā rokasgrāmatā mēs izpētīsim kazu barošanas sarežģījumus, aptverot viņu uztura prasības, barošanas praksi un izplatītos nepareizos priekšstatus.

Īsi par kazu gremošanas sistēmu

Kazas ir atgremotāji, kas nozīmē, ka tām ir unikāls četru kameru kuņģis, kas spēj efektīvi sagremot šķiedru augu materiālu. Četros nodalījumos ietilpst spureklis, aceknis, grāmatnieks un glumenieks.

Šī sarežģītā gremošanas sistēma ļauj kazām sadalīt celulozi un iegūt barības vielas no augu vielām.

Kazu diētas pamatsastāvdaļas

Kazām ir nepieciešams sabalansēts uzturs, kas ietver šādas sastāvdaļas:

Lopbarība: kazas uztura pamatā ir lopbarība, kas parasti ir stiebrzāles, pākšaugi un siens. Lopbarība nodrošina būtisku šķiedrvielu, kas palīdz gremošanu un uztur zarnu veselību.

Koncentrāti: koncentrāti ir papildu barība, tostarp graudi, piemēram, kukurūza, mieži, auzas un komerciālā barība, kas nodrošina enerģiju un olbaltumvielas. Koncentrāti var būt īpaši svarīgi kazām ražošanā, piemēram, laktējošām kazām vai augošiem kazlēniem.

Olbaltumvielas: olbaltumvielas ir ļoti svarīgas muskuļu attīstībai, audu atjaunošanai un vispārējai augšanai. Kazas var iegūt olbaltumvielas no pākšaugiem, piemēram, lucernas vai āboliņa, kā arī komerciālas olbaltumvielu piedevas.

Vitamīni un minerālvielas: kazām ir nepieciešami būtiski vitamīni un minerālvielas, tostarp A vitamīns, D vitamīns, kalcijs un fosfors, kas ir būtiski to veselībai un attīstībai. Tās bieži tiek iekļautas komerciālās barībās vai var tikt papildinātas atsevišķi.

Lopbarības nozīme kazas uzturā

Lopbarība, īpaši augstas kvalitātes ganības un siens, ir būtiska kazu uztura sastāvdaļa.

Kazas ir dabiskas ganības, un to gremošanas sistēma ir pielāgota, lai efektīvi apstrādātu šķiedru augu materiālu.

Lopbarība nodrošina būtisku šķiedrvielu, ļauj pareizi košļāt un uztur zarnu veselību.

Kazu barošanas prakse

Ganīšana: Ļaujot kazām ganīties ganībās, ir lielisks veids, kā nodrošināt tās ar lopbarību. Pareiza ganību apsaimniekošana ir ļoti svarīga, lai uzturētu augstas kvalitātes zāli un novērstu pārmērīgu ganību.

Siens: gadalaikos, kad svaigu ganību ir maz, augstas kvalitātes siens nodrošina kazām nepārtrauktu lopbarības avotu.

Koncentrāti: koncentrāti, piemēram, graudi, jābaro izmērītā daudzumā, pamatojoties uz kazu īpašajām uztura vajadzībām, tostarp to vecumu, svaru un ražošanas stāvokli.

Papildinājumi: uztura bagātinātājus var izmantot, lai risinātu specifiskus uztura trūkumus vai sezonas vajadzības, piemēram, papildu enerģiju aukstā laikā vai īpašas minerālvielas, kas nepieciešamas uzturā.

Īpaši uztura apsvērumi kazām

Kazu mazuļi: tiem ir nepieciešams specializēts uzturs, kas nodrošina augšanai un attīstībai būtiskas uzturvielas. Bērniem paredzētas sākuma plūsmas var palīdzēt izpildīt viņu unikālās prasības.

Zīdīšanas periods: tajā ir nepieciešama diēta ar augstu enerģijas un olbaltumvielu saturu, lai veicinātu piena ražošanu saviem pēcnācējiem.

Buki: Bukiem ir jāuztur optimāls ķermeņa stāvoklis, lai nodrošinātu veiksmīgu audzēšanu.

Svarīgi zināt par kazu diētu

Pārmērīga koncentrātu barošana: pārmērīga koncentrātu barošana var izraisīt gremošanas problēmas, tostarp acidozi, kas ir kaitīga kazām. Nepieciešama rūpīga uzmanība porciju kontrolei.

Zobu veselības neievērošana: zobu veselības neievērošana kazām var izraisīt zobu problēmas, apgrūtinot lopbarības košļāšanu un sagremošanu.

Nepietiekama lopbarība: lopbarības samazināšana par labu koncentrātiem var negatīvi ietekmēt zarnu veselību un vispārējo kazu labsajūtu.

Barība kazām internetā

Arī mēs ticam ka pareiza uzturs ir kazas veselības un produktivitātes stūrakmens. Jautājiet mums par specifisko barību, piegāde iespējama gan ar kurjeru, gan uz pakomātu!

Nodrošinot sabalansētu uzturu, kas ietver augstas kvalitātes lopbarību, izmērītus koncentrātu daudzumus un nepieciešamos uztura bagātinātājus, jūs varat nodrošināt savu kazu vitalitāti un ilgmūžību neatkarīgi no tā, vai tās tiek audzētas piena, gaļas, šķiedrvielu iegūšanai vai kā mīļi pavadoņi.

Droši konsultējieties ar savu veterinārārstu vai kazu uztura speciālistu, lai iegūtu īpašus uztura ieteikumus, un atcerieties, ka labi barotas kazas ir ne tikai veselīgākas, bet arī produktīvākas un apmierinātākas jūsu ganāmpulka locekles.

Lasiet vēl:
Aicinām iepazīties arī ar citu putnu un dzīvnieku barības īpatnībām un mūsu produktu piedāvājumu sadaļā Dzivnieku barības ceļvedis.