Cenas biržā. Dec. 23.05.-27.05.2022. Kvieši: 420€ Auzas: 200€ Rapsis: 830€

Barība makšķerēšanai

" alt="Wheat image">

Makšķerniekiem mēs piedāvājam tikai kvalitatīvu barību. Tagad arī piegāde uz pakomātiem!

Produkti makšķerēšanai, kurus varat pasūtīt internetā pie mums:

  • Barība karpām
  • Barība raudām
  • Barība brekšiem
  • Barība vimbām
  • Kvieši
  • Saulespuķu spraukumi
  • Kukurūza
  • Zirņi, pupas
  • Kaņepju sēklas


Jautājiet produktu menedžeriem lai saņemtu labāko piedāvājumu:
Jānis Vindulis: +371 22 155 155, janis@latagro.lv
Guntis Vindulis: +371 22 99 99 22, guntis@latagro.lv
Vai sūtiet Jūsu jautājumu mūsu uzņēmumam caur šo kontaktu formu.

Kas garšo zivīm?

Īsi par barību copei.

Makšķerēšana ir ne tikai populāra atpūtas aktivitāte, bet arī nozīmīgs iztikas avots daudziem cilvēkiem visā pasaulē. Makšķerēšanas panākumi bieži vien ir atkarīgi no efektīvas zivju barības izmantošanas, kas var piesaistīt dažādas zivju sugas un uzlabot veiksmīgas nozvejas iespējas.

Mūsu īsajā ceļvedī mēs izpētīsim zivju barības smalkumus makšķerēšanai, aptverot dažādus ēsmas veidus, ēsmas noformējumu un padomus veiksmīgākai makšķerēšanas pieredzei.

Par zivju barības nozīmi zvejā

Zivju barība, ko bieži dēvē par ēsmu, ir būtiska zvejas sastāvdaļa. Tas kalpo kā stimuls zivīm iekost gan sportam, gan uzturam. Ēsmas izvēle var būtiski ietekmēt Jūsu copes panākumus.

Dažādie zivju barības veidi

Dzīvā ēsma: dzīvā ēsma attiecas uz maziem dzīviem organismiem, ko izmanto zivju pievilināšanai. Parastā dzīvā ēsma ir tārpi, moluski un kukaiņi. Dzīvā ēsma ir īpaši efektīva plēsīgām zivīm.

Beigta ēsma: beigta ēsma sastāv no mirušiem organismiem, ko izmanto kā zvejas ēsmu. Piemēri: beigtas vaboles, sagriezta ēsma (piemēram, zivju fileja) un garneles. Beigta ēsma var būt ļoti efektīva, jo īpaši sugām, kas meklē barību.

Mākslīgie mānekļi: Mākslīgie mānekļi ir paredzēti, lai atdarinātu plēsīgo zivju izskatu un kustības. Tiem ir dažādas formas, krāsas un izmēri. Pareizā mānekļa izvēle var būt atkarīga no mērķa sugas un zvejas apstākļiem.

Mīklas ēsmas: mīklas ēsmas ir mīklai līdzīgas vielas ar pievienotu smaržu vai garšu, kas tiek veidotas ap āķi. Šīs ēsmas parasti izmanto saldūdens makšķerēšanai, un tās ir īpaši efektīvas samiem un karpām.

Dabiskās ēsmas: Dabiskās ēsmas ietver ūdens kukaiņus, kāpurus un ūdensaugus. Šīs ēsmas ir īpaši noderīgas mušu makšķerēšanai un var piesaistīt dažādas zivju sugas.

Zivju ēsmas

Efektīva ēsmas izlikšana ir ļoti svarīga, lai vilinātu zivis uz copi. Gatavojot ēsmu, ņemiet vērā šādus padomus:

Āķa izmērs: izmantojiet āķa izmēru, kas atbilst ēsmas izmēram. Mazākām ēsmām ir nepieciešami mazāki āķi, bet lielākām ēsmām ir nepieciešami lielāki āķi.

Dziļums: Zivis var atrast dažādos dziļumos, atkarībā no sugas un diennakts laika. Attiecīgi pielāgojiet ēsmas dziļumu, lai atlasītu vēlamo zivi.

Auklas garums: Jūsu makšķerēšanas auklas un pavadiņas garumam ir jāatbilst ūdens dziļumam un zivju atrašanās vietai. Dziļjūras makšķerēšanai var būt vajadzīgas garākas auklas un pavadiņas, savukārt seklajos ūdeņos – īsākas.

Ēsmas kustība: Dažas zivis piesaista kustīgas ēsmas, bet citas dod priekšroku stacionārām. Eksperimentējiet ar ēsmas kustību, lai noteiktu, kas vislabāk atbilst jūsu mērķa zivīm.

Padomi veiksmīgai makšķerēšanas pieredzei

Izpētiet savu copes mērķi: izprotiet to zivju sugu barošanas paradumus, vēlamo ēsmu un uzvedību, ko plānojat noķert.

Vietējās zināšanas: meklējiet padomu vietējiem makšķerniekiem vai makšķerēšanas ceļvežiem, jo viņiem bieži ir vērtīgs ieskats par labāko ēsmas izvēli šajā apgabalā.

Svaiga ēsma: kad vien iespējams, izmantojiet svaigu ēsmu, jo zivis, visticamāk, pievilinās dzīvi vai nesen miruši organismi.

Pieskaņoties dabai: ja makšķerējat konkrēta kukaiņa vai zivs ēsmas izšķilšanās laikā, mēģiniet saskaņot laiku, izmantojot ēsmas, kas atgādina dabisko laupījumu.

Eksperimentējiet: Nebaidieties izmēģināt dažādas ēsmas un pasniegšanas metodes. Makšķerēšana bieži vien prasa izmēģinājumus un kļūdas, lai atklātu, kas darbojas vislabāk.

Barība makšķerēšanai internetā

Zivju barības vai ēsmas izvēle ir izšķirošs faktors, lai jūsu makšķerēšanas pieredze būtu veiksmīga. Tāpēc mēs piedāvājam piegādāt barību ar kurjeru vai uz tuvāko pakomātu, uzdodiet savu jautājumu un atsūtīsim mūsu piedāvājumu!

Neatkarīgi, vai dodat priekšroku dzīvai ēsmai, mākslīgiem mānekļiem, mīklas ēsmai vai cita veida ēsmai, ir svarīgi izprast mērķa zivju sugas paradumus un vēlmes.

Pielāgojot ēsmas izvēli un noformējumu saviem konkrētajiem makšķerēšanas apstākļiem, jūs varat uzlabot savas veiksmīgas nozvejas iespējas un padarīt laiku uz ūdens vērtīgāku un patīkamāku.

Lasiet vēl:
Aicinām iepazīties arī ar citu putnu un dzīvnieku barības īpatnībām un mūsu produktu piedāvājumu sadaļā Dzivnieku barības ceļvedis.